Ar tikrai moki elgtis su savo pinigais ?

Markas Tvenas sakė, kad daugiausiai problemų žmonėms sukelia ne tai, ko jie nežino, tai ką jie mano žiną, nors tos žinios neteisingos (It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so). Su tokiais įsitikinimais ir mitais verslo įmonėse susiduriu kone kasdien. Apie tokias šventas karves ne tik rašiau “Verslo klasėje” ar šiame tinklaraštyje, bet ir pastoviai kalbu per seminarus, konferencijas.

Tačiau yra kita sritis, su kuria kiekvienas mūsų susiduria kasdien (su verslo mitais ne visi susiduria) – tai asmeninių finansų valdymas.  O čia ganosi tuntai blogų “šventų karvių”.    Visi mes dar vaikystėje įgavome tam tikrus pinigų ir asmeninių finansų valdymo įgūdžius. Daugeliui dar vaikystėje tėvai mėgino įskiepyti (jų manymu) teisingas žinias ir taisykles apie pinigus ir jų valdymą. Deja, nemažai tų žinių ir tiesų yra ydingai klaidingos… Pvz.: “butas/namas, kuriame gyveni yra didžiausia tavo investicija”, arba “saugiausia pinigus laikyti banke”.

Dėl šių neteisingų įsitikinimų tiek daug žmonių niekaip neišsikapsto iš finansinių bėdų ir skolų užburto rato, nuolat stengiasi “gauti” didesnį pastovų atlygį/pajamas, kurį tuojau pat vėl išleidžia ar “investuoja” į prabangesnius pirkinius ir vėl jiems trūksta pinigų.

Ir tik saujelė “išrinktųjų” mėgaujasi finansine laisve, nepriklausomybe ir nesijaudina dėl rytojaus (bent jau finansų prasme). Šie žmonės, kuriuos vadiname Turtingaisiais, puikiai įsisavino pinigų valdymo paslaptis, jie susikūrė sau finansinę laisvę, darydami teisingus ir apgalvotus žingsnius su savo pinigais ir turtu. Ir jie toliau nuolat turtėja. Tuo tarpu didžioji dalis likusios visuomenės ir toliau skursta bei vargsta. Ir savo nepasitenkinimą išlieja internetiniuose komentaruose bei socialiniuose tinkluose. O viso to vienintelė priežastis – nepakankamas finansinis išprusimas arba kitaip – neišmanymas, kaip elgtis su savo finansais.

Todėl noriu su Jumis pasidalinti labai svarbia žinia apie mano paties asmeninių finansų mokytojo – mano tėčio – asmeninių finansų profesoriaus ir finansinio raštingumo propaguotojo, gerbiamo Rimvydo Jasinavičiaus (kai kuriems gerai pažįstamą) “Turtėjimo Akademiją”, kuri atsinaujinusi ir pasitobulinusi vėl sugrįžta jau šių metų spalio 14 d.!

Kviečiu Jus atlikti vieną labai paprastą testą, kurį sudaro tik 6 klausimai, siekiant sužinoti, koks Jūsų asmeninis finansų valdymo suvokimo lygis – ar mokate teisingai valdyti savo pinigus?
Šį testą rasite čia (po jo atlikimo į savo paštą gausite prof. Rimvydo Jasinavičiaus el. knygos “Pinigų pasaulio paslaptys, kurių nežinojimas skurdina kiekvieną mūsų” pirmąją dalį – tikrai labai rekomenduoju kiekvienam!).
Testą rasite čia: http://testai.turtejimoakademija.lt/poll/?id=Msf4IgYd

Taigi tarp kurių žmonių – skurstančiųjų ar turtingųjų – norite būti Jūs ar Jūsų artimieji?

Atsinaujinusi ir dar geresnė “Turtėjimo Akademija” su dar daugiau vertingų seminarų, praktinių užsiėmimų bei atnaujintų finansų valdymo/vertinimo įrankių – prasidės jau spalio 14 d., tačiau tik dabar galioja pačios geriausios sąlygos norintiems prisijungti.

Labai kviečiu Jus plačiau pasiskaityti apie šią programą ir būtinai prisijungti su savo antrąja puse ar kitais šeimos nariais. Viskas detaliau čia: www.turtejimoakademija.lt

Tikrai nuoširdžiai linkiu perprasti finansų valdymo paslaptis, susikurti asmeninę finansinę gerovę bei nepriklausomybę ir to mokyti savo vaikus,