Gamybą tobulina ne tik vadovai

Gamybos įmonės savo veiklą tobulina nuo tada, kai atsirado gamyba. Dažniausiai naudotas klaidų ir bandymų metodas. Tik XXa. antroje pusėje tos tobulinimo pastangos imtos sisteminti ir apibendrinti, ko pasėkoje atsirado įvairios metodikos. Tobulinimo metodikos leidžia daryti mažiau klaidų ir pasiekti rezultatus greičiau.

Apie gamybos tobulinimą rašiau ne viename įraše. Juos galite rasti   https://verslomitai.lt/category/gamybos-valdymas/. Taip pat paruošiau elektroninę knygą, kurią parsisiųsti galite čia: http://amver.lt/gamybos-eknyga/.

Praėjusiais metais su kolegomis atlikome nemažai gamybos įmonių procesų analizių. Reikia pripažinti, kad lieknėjimo (angl. lean – lieknas) ir efektyvinimo banga palietė daugumą gamybininkų. Kvalifikuotų darbuotojų stoka ir augantys atlyginimai skatina vadovus galvoti apie efektyvumą. Visos mūsų analizuotos įmonės savo veikloje mėgino taikyti įvairius efektyvumo didinimo metodus. Vienoms tai sekėsi geriau, kitoms prasčiau. Nors bendrovės buvo iš įvairių sričių – baldininkai, maistininkai, elektronikos prietaisų gamintojai, pastebėjau kelias bendras klaidas, kurias daro nemažai gamybininkų. Dažnai pasitaikanti klaida – kai įmonių vadovai pamiršta, jog problemos su kuriomis susiduria skirtingų kategorijų/lygių darbuotojai yra visai kitokios nei jas mato aukščiausi vadovai. Pirmoji gamybos vadovų grandis (meistrai, koordinatoriai) dažnai būna pamiršta. O ji yra ypač reikšminga Efektyviame Gamybos įmonės darbų organizavime. Juk ta pirmoji grandis ir turi atrasti neefektymus bei juos šalinti.

Nors aš vis dar mėgstu vaikščioti po gamybas ir būti ten, kur vyksta veiksmas, tačiau dažniau tenka bendrauti su aukščiausio lygmens vadovais. Neretai pastebiu vadovų nuostabą, kad gamyboje žmonės tobulina ne taip. Todėl kilo mintis kartu su savo kolegomis Renaldu ir Justinu (kurie gamybose praleidžia daug daugiau laiko nei aš) padaryti praktinį mokymą pirmajai gamybos vadovų grandžiai (meistrams, koordinatoriams). Žinoma, juose gali dalyvauti ir gamybos vadovai (jie žinos kaip mokyti savo darbuotojus).

Dviejų dienų mokymai organizuojami vyks du antradienius iš eilės. Tą darome sąmoningai, nes ištraukti suprasdami, kad atitraukti Gamynos meistrus iš Gamybos organizavimo dvi dienas iš eilės būtų nemažas iššūkis ne vienai kompanijai. Be to, jau po pirmosios mokymų dienos dalyviai gaus užduotis, kurias galės praktiškai taikyti savo darbe, o susitikus po savaitės aptarsime kokių papildomų klausimų dalyviai turėjo.

Šie mokymai vyks balandžio 17 ir 24 dienas Vilniuje.

Detali programa bei registracija: http://www.toc.lt/gamybos-valdymo-mokymai-meistrams/