Jei neturi aistros tam ką darai, tai liksi vidutinybe. Knygos „Be Obsessed or Be Average“ apžvalga

Praėjusią savaitę dalinausi savo įspūdžiais apie Angela Duckworth knygą  “Grit: The Power of Passion and Perseverance” , kurioje moksliškai nagrinėjama aistra tam, ką darai ir tokio užsispyrimo įtaka sėkmei. Neretai žmones, kurie apimti aistros savo užsiėmimui, pavadina apsėstais (obsessed). Tai šiandien (kaip esu žadėjęs) pristatau jau knygos „Sell or Be Soldapžvalgoje minėto Grantt Cordone knygą „Be Obsessed or Be Average“.

Tai tikrai įdomi knyga. Šioje knygoje Grantt‘as pasakoja apie savo vaikystę ir jaunystę. Apie šeimos finansinės situacijos pokytį staiga mirus tėvui, apie jo jaunystės paklydimus ir priklausomybę nuo narkotikų. Taip pat jis pasakoja apie tai, kaip savo priklausomybę nuo narkotikų pakeitė priklausomybę nuo sėkmės siekimo. Taip pat dalinasi savo patirtimi, kaip toks apsėdimas jam padėjo pasiekti tai, ką dabar turi gyvenime. O turi tikrai nemažai – ir multi-milijoninį NT verslą, ir nuosavą lėktuvą, ne vieną knygą-bestselerį pardavimų tema, ir visą pardavimų mokymų struktūrą.

Kaip jau minėjau ankstesnėje apžvalgoje, Granto stilius – labai amerikoniškai „You can do”. Tačiau tas stilius smarkiai neerzina. Netgi sakyčiau – užkabina. Todėl labiau rekomenduočiau šios knygos Audio versiją, kurią įgarsina pats autorius.

Keletas patarimų iš knygos:

  1. Gyvenimas vienas, todėl yra nusikaltimas (sau) gyventi vidutinišką gyvenimą. Beje, neeilinis gyvenimas nebūtinai tik apie pinigus.
  2. Kai ko nors sieki, tave dauguma kritikuos.
  3. Patys pavojingiausi (tavo motyvacijai) ne priešai, o tie, kurie “draugai”. Tie, kuriuos laikai artimais žmonėmis. Jie “norėdami gero” pastoviai nepritars tavo ambicingoms įdėjoms, ir atkalbinės tave nuo tavo svajonių.
  4. Nebijok savęs girti. Girk save aplinkiniams, bet tuos pasigyrimus/pažadus ištesėk.
  5. Nebijok nesėkmės. Nesėkmė – dar ne pabaiga, Walt Disney gavo virš 300 neigiamų finansavimo atsakymų, o Henry Ford prieš įsteigdamas Ford Motors bankrutavo du kartus.
  6. Nebijok būti sėkmingu. Būti sėkmingu yra negėda ir smagu.

Knygoje taip pat apstu pardaviminių patarimų. Knygoje nemažai motyvacinių citatų ir šūkių, todėl sveikas skepticizmas skaitytojui/klausytojui nepakenks. Visgi, šią knygą rekomenduočiau dėl to „amerikietiško“ požiūrio į gyvenimą bei marketinginio pateikimo to, ką ankstesnėje apžvalgoje vadino Grit – užsispyrimu.

Knygą galite užsisakyti iš Amazon’o pagal šią nuorodą:  Be Obsessed or Be Average

Knygos audio versiją galite užsisakyti iš Audible:  Be Obsessed or Be Average

Ir žinoma, jei dar neužsisakėte, tai rekomenduoju užsisakyti mano knygą “Nuo Amato prie Verslo. Pradžia“. Yra ir angliškas elektroninis variantas: From Workplace to Business. The beginning.

Daugiau knygų apžvalgų: https://verslomitai.lt/category/knygu-apzvalga/