Kaip tapti puikiu vadovu. Knygos “The CEO next door” apžvalga

Dvi ankstesnės mano pristatytos knygos buvo apie asmeninį efektyvumą. PirmojiThe One Thing buvo apie tai, kaip pasiekti reikšmingų rezultatų savo gyvenime (nesvarbu kokioje srityje – profesijoje, santykiuose ar hobyje). AntrojiDeep Work, apie tai kaip ištreniruoti savo smegenis susikaupti, kaip išmokti nesiblaškyti ir smarkiai padidinti savo protinį efektyvumą. Prie knygų apie žmogaus smegenų veiklą dar grįšiu. Jų perskaičiau nemažai (labai jau ši tema pernai patiko).

Šį kartą noriu pristatyti visišką šviežieną, tik š.m. kovo pradžioje pasirodžiusią knygą The CEO Next Door: The 4 Behaviors that Transform Ordinary People into World-Class Leaders. Nepaisant savo šviežumo, knyga jau spėjo tapti ir New York Times ir Wall Street Journal bestseleriais. Šios knygos autoriai išanalizavo virš 13,000 valandų interviu su 2,600 įvairių vadovų (CEO) ir susisteminę savo pastebėjimus pateikia knygoje. Knygoje pateikti ir vaizdžiai paaiškinti keturios svarbiausi sėkmingo CEO genomo elementai:

  • Sprendimų greitis svarbiau nei tikslumas (Decide: Speed over precision)
  • Įsitraukti į žaidimą (Engage for impact)
  • Nepaliaujamas patikimumas (Relentless reliability)
  • Sugebėjimas prisitaikyti (Adapt boldly)

Taip pat knygoje sugriauti keli mitai apie sėkmingus CEO. Pvz, geras išsilavinimas (žinomo universiteto diplomas) nekenkia, bet tikrai nėra būtina sąlyga. Labai buvo įdomu skaityti ir apie CEO klaidas ir jų įtaką vadovų karjerai. Pasirodo, nėra vadovų, kurie nebūtų padarę klaidų, didelių klaidų. Ir tik daliai jų tos klaidos sugadino karjerą. Atsakymą, kodėl kitiems nesugadino, perskaitysite knygoje.

Knygoje taip pat pristatytos dažniausios naujai iškeptų CEO klaidos. Žinoma, tai kad perskaitę knygą galbūt nepadarysite dažniausių klaidų, dar nereiškia kad būsite puikus vadovas. Vienos klaidos aprašymas priminė seną tarybinių laikų anekdotą.

Vyksta būsimų karininkų mokymai. Dėstytojas duoda užduotį:

– Jums pavaldūs seržantas ir penki eiliniai. Jums duotas nurodymas įrengti lauko ryšio punktą ir iškelti 8 metrų anteną pelkėje. Jūsų veiksmai ?

Būsimi karininkai išsako įvairius inžinerinius pasiūlymus kaip tą anteną pastatyti. Dėstytojas palinguoja galva ir sako:

– Visi atsakymai neteisingi. Jūs turite išsikviesti seržantą ir duoti jam įsakymą: „Seržante, įrenkite čia lauko ryšio punktą ir iškelkite 8 metrų anteną“.

Taip, dažnai naujai iškeptas CEO vis dar elgiasi kaip funkcinis vadovas, ir pamiršta, kad CEO darbas – vadovauti.

Kitas įdomus faktas, pateiktas knygoje, tai kad nedaugelis CEO nuo pat mažens planavo tokiais tapti. Nemažai jų noras tapti aukščiausio lygio vadovu atsirado tik su ilgamete darbine patirtimi. Todėl net tiems, kurie dabar negalvoja apie vadovo karjerą, vis tiek gali praversti patarimai, kaip ruoštis CEO pozicijai ir kaip ieškoti tokių karjeros galimybių. Juk liaudies išmintis byloja, kad blogas tas kareivis, kuris nenori generolu tapti.

Knyga puikiai tinka ir tiek ir patyrusiems vadovams, tiek ir šviežiai iškeptiems. Taip pat ir tiems, kurie dirba su vadovais (valdybų ir stebėtojų tarybų nariams, įmonių savininkams).

Knygą galite užsisakyti iš Amazon’o pagal šią nuorodą:  The CEO Next Door: The 4 Behaviors that Transform Ordinary People into World-Class Leaders

Ir žinoma, jei dar neužsisakėte, tai rekomenduoju užsisakyti mano knygą “Nuo Amato prie Verslo. Pradžia“. Yra ir angliškas elektroninis variantas: From Workplace to Business. The beginning.