Daugelis (ypač vyresnės kartos) skaitytojų žino anekdotą apie čiukčį, kuris buvo rašytojas, o ne skaitytojas. Tačiau aš ne čiukčius, todėl ne tik rašau knygas (ir ne tik elektronines, bet ir spausdintines), bet ir skaitau. Įvairios miesto legendos (urban myths) byloja, kad sėkmingi įmonių vadovai, verslininkai per metus perskaito tarp 30 ir 50 knygų. Tačiau tokios legendos atrodo įtartinai, nes pažįstu nemažai sėkmingų vadovų, ir tikrai jie ne iš tų, kurie „viską žino“, tačiau tikrai nekramto po knygą per savaitę. Man pavyksta įveikti po dvi knygas per mėnesį, bet ir tai tik todėl, kad bent vieną per mėnesį suklausau (o ne skaitau) kelionių pas klientus metu. Neseniai pasižiūrėjau, kad susidarė tikrai nemažas sąrašas. Tai nusprendžiau pasidalinti savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas.
Pradėsiu knygų apžvalgas nuo knygos, kurią galėčiau pavadinti praėjusių metų atradimu (man). Nors knyga parašyta prieš penkerius metus, bet į rankas ji man pakliuvo tik pernai. Tai Gary Keller knyga The ONE Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results. Gary Keller – sėkmingas verslininkas, sukūręs bei išauginęs didžiausią (pagal agentų skaičių) nekilnojamo turto kompaniją Keller Williams Realty International. Taip pat jis yra išleidęs keletą knygų (The Millionaire Real Estate Agent, The Real Estate Investor ). Naujausia jo knyga The ONE Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results – tai veiklos instrukcija (standard operating procedure) tiems, kas nori pasiekti reikšmingų rezultatų savo gyvenime. Joje pateiktos rekomendacijos kaip išsikelti gyvenimo tikslus, kaip užtikrinti, kad tikslai atspindės įvairias jūsų gyvenimo sritis. Tačiau dar svarbiau, knygoje pateikti patarimai kaip nepamesti tų tikslų chaotiškoje kasdienybėje.
Markui Tvenui priskiriamas posakis, kad daugiau žalos padaro ne nežinojimas, o įsitikimas kažkurių dalykų teisingumu, kai jie visiškai nėra tiesa. Tai knygoje paneigiami labai dažni mitiniai įsitikinimai:
- Viskas yra vienodai svarbu (nors visi žinome Pareto 20/80 taisyklę)
- Multitaskingas – gerai (apie tai rašiau daug kartų, kad net pats sau pabodau, bet vis tiek kartosiuosi)
- Sėkmė – tai labai didelės disciplinos rezultatas (disciplinos reikia, bet daug mažiau nei manome)
- Valia – tai mūsų sprendimo reikalas (įvairūs tyrimai įrodė, kad valia – kaip raumuo, net tik gali būti treniruojama, bet ir pavargsta)
- Subalansuotas gyvenimas (nėra balanso, o rezultatai pasiekiami tik perbalansuojant)
- Didelis yra blogai (nuo mažens žinome, kad viskas kas bloga – dideli, pvz didelis piktas vilkas, milžinas žmogėdra ar pan).
Man labiausiai užstrigo pateiktas Domino Efekto pavyzdys bei patektos rekomendacijos, kaip išsirinkti tą vieną domino plytelę kasdien, ir kaip sufokusuoti savo dėmesį bei pastangas į tą vieną plytelę. Tokiu būdu ir pasiekiami neeiliniai rezultatai.
Aš netgi perdariau Laiko valdymo dalį Verslo vadovų įgūdžių ugdymo programoje „Nuo Amato prie Verslo“ įtraukdamas patarimus ir metodus iš šios knygos. Taip pat reguliariai pasivartau šią knygą ir vis stengiuosi ugdytis reikiamus fokusavimosi įpročius. Todėl nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą kiekvienam (ne tik vadovui ar verslininkui).
O jei jau nusprendėte fokusuotis į verslo statymą, tai rekomenduoju savo knygą “Nuo Amato prie Verslo. Pradžia“